Кафедра права та економіко-фінансової безпеки
Історія кафедри права та економіко-фінансової безпеки розпочалась у 2014 під назвою «Право та безпека підприємництва». У 2015 році кафедра «Право та безпека підприємництва» була реорганізована у дві кафедри: «Право» та «Фінанси і кредит», в результаті об’єднання яких у 2022 році створено кафедру «Право та економіко-фінансова безпека».
Кафедра є випусковою для освітньо-професійних програм «Право» та «Фінансово-економічна безпека».
Діяльність кафедри в рамках освітньо-професійних програм «Право» та «Фінансово-економічна безпека» спрямована на підготовку висококваліфікованих фахівців з інноваційним мисленням за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти спеціальності 081 Право та спеціальності 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок, надання здобувачам вищої освіти можливості опанувати фундаментальні і спеціальні знання, підготувати їх до професійної діяльності та сприяти їх професійному, інтелектуальному і творчому розвитку.
Колектив кафедри: 11 штатних викладачів, з них: 1 доктор юридичних наук, 6 кандидатів наук, 1 професор, 3 доцента, а також 4 сумісників: 1 доктор юрид. наук, 1 заслужений суддя України, 2 кандидати економ. наук та ще 2 працюють за суміщенням посад.
Діяльність науково-педагогічних працівників кафедри спрямована на:
- створення безпечного і позитивного робочого середовища та надання якісних освітніх послуг з метою підготовки кваліфікованих конкурентоспроможних на ринку праці фахівців спеціальностей 081 Право та 072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок;
- розвиток ефективних колективних взаємовідносин, співпраця і обмін досвідом між членами кафедри, які перебувають на різних стадіях кар’єри викладача; розвиток здорових взаємовідносин між здобувачами вищої освіти, громадою, закладами освіти і викладачами інших вузів;
- розширення сфери наукових досліджень та публікація їх результатів у журналах, які входять до наукометричних баз Web of Science, Scopus, Copernicus, в українських наукових фахових виданнях категорії «Б», міжнародних наукових журналах;
- участь в міжнародних і українських наукових конгресах, конференціях, семінарах і круглих столах;
- участь в конкурсах на виконання спільних науково-дослідних проектів із зарубіжними партнерами;
- здобуття наукових ступенів кандидата наук/доктора філософії (PhD)/доктора наук зі спеціальності і вчених звань доцента/професора;
- розширення співпраці з українськими і зарубіжними установами, закладами вищої освіти, громадськими організаціями, професійними співтовариствами;
- проведення наукових заходів в Академії (організація науково-практичних конференцій, семінарів, круглих столів);
- керівництво науково-дослідною роботою студентів, курсовими роботами, підготовка студентів до участі в олімпіадах та конкурсах;
- забезпечення впровадження у навчальний процес інноваційних освітніх технологій, що забезпечують виявлення і розвиток творчого потенціалу здобувачів освіти; розробка навчально-методичного забезпечення освітніх компонентів та наповнення змісту навчальних дисциплін на дистанційній платформі систематизованого управління навчанням Moodle Академії;
- професійний розвиток: стажування викладачів в українських і зарубіжних закладах вищої освіти, учать у тренінгах, вебінарах з підвищення кваліфікації;
- планування, контроль і підвищення якості викладання;
- проведення систематичної оцінки якості викладання та оцінки досягнень у навчанні здобувачів вищої освіти;
- сприяння в організації позанавчальної діяльності здобувачів вищої освіти (спортивно-масові, волонтерські, патріотичні та інші заходи);
– забезпечення профорієнтаційної роботи з абітурієнтами (організація Днів відкритих дверей в Академії, робота з освітніми закладами тощо) та ін.
З метою підвищення якості надання освітніх послуг та забезпечення ефективного виконання поставлених перед кафедрою завдань, науково-педагогічні працівники беруть активну участь у міжнародних та всеукраїнських наукових заходах: науково-теоретичних і науково-практичних конференціях, семінарах, вебінарах, проходять науково-педагогічне стажування тощо.
Так, викладачі кафедри у складі проректора з міжнародної співпраці та розвитку, доктора юридичних наук, професора Панкевича І.М., доктора юридичних наук, професора Стасюка О.Л. та кандидата історичних наук, доцента Сухацького Р.П. взяли участь у 5-му з’їзді Мережі Регіонів Трьох морів, який відбувся у Люблінському воєводстві (Республіка Польща) та об’єднав представників різних регіонів країн-учасниць для обговорення актуальних питань міжнародного співробітництва.
Вітовщик Т.С., Корзик С.Є пройшли міжнародне стажування за темою «Fundraising and organization of project activities in educational establishments: European experience», Діденко Є. — за темою «Формування освітнього контенту на платформі MOODL».
Клубань М.В. взяла участь у міжнародному вебінарі на тему: «Інноваційні цифрові інструменти для дистанційного навчання: при підготовці здобувачів освіти в країнах європейського союзу та Україні», стажуванні на тему: «European standards of public administration: projection to the municipal level» Collegium Humanum (м. Варшава, Польща).
Хлистік М.А. підвищила професійну кваліфікацію, ставши учасницею тренінгів «Розвиток академічної доброчесності та відповідальності», у межах проєкту «Forstering Academic Integrity and Responsibility: EU Policy» (101085834-FAIR–ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH for 2022-2025) та «Європейський Союз та Україна: компетентний педагог», у рамках реалізації проєкту «Волинський центр європейських студій: зеленне та безпечне суспільство» (№ 101085647- VCES – ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) Програми Європейського Союзу ERASMUS+.
Старушкевич А.В. взяв участь у науково-педагогічному стажуванні «Формування конкурентноспроможного фахівця як головна мета новітньої юридичної освіти (м. Влоцлавек, Республіка Польща).
Сухацький Р.П. у 2025 році отримав свідоцтво на заняття адвокатською діяльністю.
Панкевич І.М. стажувався, був гостьовим професором в Делаверському, Орегонському (США), Віденському, Зальцбурзькому (Австрія), Пізанському (Італія) університетах, Центрально-Європейському університеті в Будапешті (Угорщина), Університеті Гоце Делчева (Північна Македонія), у Варшавському, Вроцлавському, Ягеллонському університетах, Університеті Яна Длугоша в Ченстохові, Університеті Івана Павла ІІ в Любліні (Польща), Університеті Палацького в Оломоуці (Чехія), Вюрцбурзькому університеті імені Юліуса Максиміліана, Регенсбургському університеті, Українському Вільному Університеті в Мюнхені, Інституті міжнародного та порівняльного права імені Макса Планка у Гейдельберзі (Німеччина), Університеті Йосипа Юрая Строссмайера в Осієку (Хорватія), Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Академія сприяє професійному зростанню науково-педагогічних працівників кафедри, зокрема, Стасюк О.Л. у 2020 році успішно захистив докторську дисертацію, а у 2024 році – вчене звання професора. Також за період діяльності у складі кафедри доцентами стали Клубань М.В. та подана до МОН справа Діденка Є.В.
Викладачі кафедри публікуються у різного роду міжнародних та всеукраїнських наукових виданнях, зокрема, у виданнях, які входять до наукометричних баз Web of Science та Scopus (Вітовщик Т.С., Гусєв Ю.М., Панкевич І.М., Скрипюк Ю.М., Старушкевич А.В., Стасюк О.Л.), є авторами/співавторами навчальних посібників, одноосібних та міжнародних колективних монографій (Клубань. М.В., Панкевич І.М., Старушкевич І.М., Стасюк О.Л).
З метою реалізації практикоорієнтованого підходу до навчання, кафедрою налагоджену тісну співпрацю з організаціями та підприємствами області, серед яких СГ «Оберіг», СГ «Оранта», ПП «Жук О», «Бюро економічної безпеки у Волинській області», з адвокатами, суддями, нотаріусами Волині та України, тощо. Практики та роботодавці залучаються до науково-практичних заходів за участю здобувачів освіти. Зокрема 05.10.2024 р. здобувачі освіти відвідали Центр обслуговування платників податків Луцької державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Волинській області, а 15.10.2024 р. в стінах Академії було проведено бінарне лекційне заняття за участю підприємців області на тему «Загрози фінансово-економічної безпеки вітчизняних підприємств в умовах воєнного стану». В грудні 2024 року спеціалісти Головного управління пенсійного фонду в Волинській області на відкритому занятті у формі вільної дискусії (в рамках вивчення навчальною дисципліною «Страхування») ознайомилися з сучасними новаціями соціального страхування в Україні. 11.05.2023р. відбулася гостьова лекція-зустріч на тему: «Адвокатура та її місце в системі правоохоронних та правозахисних органів України» за участю запрошеного лектора — практикуючого адвоката, юриста проекту Міжнародної ГО «Данська рада у справах біженців» та Волинського інституту у справах біженців Дмитра Смоленського. 17.05.2024р. студенти Академії побували у Луцькому міськрайонному суді Волинської області, де мали змогу поспілкуватись із суддею–спікером Людмилою Присяжнюк та дізнатись про організацію діяльності суддів, структурою апарату суду та особливостями здійснення правосуддя.
З метою вдосконалення професійних навичок із дисципліни “Криміналістика”, наші студенти мають можливість попрацювати з валізою експерта-криміналіста.
Під час практичних занять майбутні юристи ознайомлюються з інструментами та засобами, які використовуються під час огляду місця події, збору та фіксації доказів. Такий досвід є надзвичайно важливим для формування практичних умінь і розуміння особливостей роботи на реальних криміналістичних об’єктах.
Вже традиційним стало проведення напередодні професійного свята – Дня юриста круглих столів за участю представників різних сфер юридичної діяльності, щоб обговорити нагальні проблеми забезпечення конституційних гарантій прав і свобод людини, визначення можливих і пріоритетних заходів, спрямованих на покращення практичної їх реалізації у сучасних умовах. Так, 5 жовтня 2023 року у засіданні круглого столу на тему: «Захист прав і свобод людини: правові засади та проблеми реалізації» взяли участь: адвокат, голова ради адвокатів Волинської області Руденко Г.А., суддя-спікер Луцького міськрайонного суду Волинської області Подзіров А.О., адвокат, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Єлов В.А., заступник начальника управління поліції–начальник слідчого відділу Луцького РУП ГУНП Найдич А.О., адвокат, к.ю.н., доцент, заступник декана з виховної роботи юридичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки Кондратішина В.В., к.ю.н., доцент кафедри права Луцького національного технічного університету Зицик С.Г., адвокат, прокурор у відставці Манзій П.П., співзасновник ГО «Ветерани судових органів Волинської області», суддя у відставці, старший викладач кафедри права та економіко-фінансової безпеки Академії Завидовська-Марчук О.Г. До участі у круглому столі на тему: «Захист прав і свобод людини в умовах воєнного стану: правові засади та проблеми реалізації», який відбувся 17 жовтня 2024 року, долучилися: суддя-спікер Луцького міськрайонного суду Волинської області Подзіров А.О., начальник Луцького відділу надання БПД Північно-Західного управління надання БПД Західного міжрегіонального центру з надання БПД Кудрицька О.Я., радниця голови Волинської ОДА з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, протидії гендерно зумовленому насиллю та торгівлі людьми Рябушенко Н.П., завідувач юридичного сектору територіального управління БЕБ у Волинській області Кавалерова Н.В., к.ю.н., доцент кафедри права Луцького національного технічного університету Зицик С.Г., адвокат, прокурор у відставці Манзій П.П., співзасновник ГО «Ветерани судових органів Волинської області», суддя у відставці апеляційного суду Волинської області Фідря О.М., співзасновник ГО «Ветерани судових органів Волинської області», суддя у відставці, старший викладач кафедри права та економіко-фінансової безпеки Академії Завидовська-Марчук О.Г.
Кафедра права та економіко фінансової безпеки сприяє налагодженню контактів з навчальними науково-дослідними установами та підприємствами освітньої сфери та сфер економіко-правової діяльності роботи Волинської області, України та Польщі. Так, у травні 2023 року кафедрою права та економіко-фінансової безпеки був організований науково-практичний семінар «Україна-2023: виклики сьогодення та європейська інтеграція», у роботі якого взяли участь та виступили з доповідями доктор права, професор Тадеуш Бранецкі, доктор гоноріс кауза (почесний професор) Академії рекреаційних технологій і права, завідувач кафедрою конституційного права та порівняльного правознавства Вищої гуманітарно-природничої школи в Сандомирі (Польща) та доктор права Адам Каспшик, декан факультету адміністрації та суспільних наук, завідувач кафедрою адміністрації та охорони довкілля Вищої гуманітарно-природничої школи в Сандомирі (Польща).
Викладачі кафедри та здобувачі, які навчаються за освітньо-професійними програмами «Право» та «Фінансово-економічна безпека» беруть активну участь у науковому житті Академії, зокрема студенти виступають з доповідями на щорічних науково-практичних конференціях, які проходять у стінах Академії: Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю “Vivat Academia. Дні науки Академії рекреаційних технологій і права – 2024», 16.05.2024р. (Мацюк С., Пришко Н.); VII науково-практичній конференції «Інноваційні технології в освіти, науці й виробництві», 18-19.05.2022р. (Мацюк С., Пришко Н., Сушицький М.) та ін. Також студенти кафедри стають учасниками різноманітних міжнародних та всеукраїнських конференцій: ІІІ Міжнародна студентська конференція «Цифровізація науки та сучасні тренди її розвитку, м. Умань, 11.11.2022р. (Навроцька І., Мацюк С.); ІІІ Міжнародна студентська наукова конференція «Діджиталізація наки як виклик сьогодення», м. Яремче, 18.11.2022р. (Червань А.); Всеукраїнська науково-практична конференція для студентів та аспірантів «Сучасний стан та перспективи розвитку правової науки України в умовах сьогодення», м. Київ, 28.10.2021р. (Мацюк С., Боярчук А.) та ін.
У своїй науковій роботі професорсько-викладацький склад кафедри та здобувачі вищої освіти керуються висвітленням актуальних виховних, моральних і суспільно-педагогічних проблем сучасного українського суспільства.
Обов’язкові та вибіркові дисципліни освітніх програм створюють модель навчання максимально наближену до вимог практичної діяльності та адаптовану до міжнародних освітніх стандартів, а також надають можливість підготовки універсальних спеціалістів-правників та фахівців у сфері фінансів, банківської справи, фондового ринку та страхування.
Наші випускники працюють: керівниками в різних органах державної влади; суддями, слідчими, адвокатами, нотаріусами; керівниками юридичних служб, керівниками підрозділів правового захисту та фінансово-економічної безпеки, юрисконсультами підприємств, банків, страхових компаній; обіймають посади керуючих (старших) партнерів юридичних й адвокатських компаніях; здійснюють наукову та науково-педагогічну діяльність у провідних закладах вищої освіти.
Склад Кафедри

Сухацький Роман Петрович
Ел. пошта rp_07@ukr.net
Завідувач кафедри права та економіко- фінансової безпеки, кандидат історичних наук, доцент.
Наукові інтереси: історія держави і права, юридична психологія, підприємницьке право, правове забезпечення безпеки бізнесу.
Навальні дисципліни: Теорія держава і права, «Історія держава і права України та зарубіжних країн, Історія та культура України, Правове регулювання підприємницької діяльності; Безпека підприємства.
Останні наукові праці:
Фахові видання:
- Постать В’ячеслава Липинського як основоположника українського консерватизму. «Вісник науки та освіти (Серія «Філологія», Серія «Педагогіка», Серія «Соціологія», Серія «Культура і мистецтво», Серія «Історія та археологія»)»: журнал. 2025. No 4(34) 2025. С. 2132-2144.
- ПРОБЛЕМА ПРАВОВОГО НІГІЛІЗМУ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА РОЗВИТОК СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА. Держава та регіони. Серія: Право. 2025. № 1 (87). С. 180-184.
- Правові засади державного регулювання сільського господарства в ЄС. Науковий вісник УжНУ. Серія: Право. Випуск 87. Ч.2. Ужгород. 2025. С. 47-51.
- Правові інструменти з протидії рейдерству в сфері бізнесу. Наукові праці Національного авіаційного університету. Серія: Юридичний вісник «Повітряне і космічне право», 2023. № 2 (67). С. 62-72.
- Особливості становлення законодавства ЄС з регулювання сільського господарства та правові засади Спільної аграрної політики. Наукові записки Інституту законодавства Верховної Ради України. Київ, 2022. № 1. С. 97-107. (Scopus)
- On the Problems of Amending the Terms of the Contract on the Provision of Tourism Services during the COVID-19 Pandemic. Journal of Environmental Management and Tourism, 2021. (Volume XII, Spring), 1(49): 302-306. – Scopus (співавтор)
- Особливості правового регулювання органічного виробництва в ЄС. Науковий збірник «Наукові записки Міжнародного гуманітарного університету», м. Одеса: Видавничий дім «Гельветика», 2020. Вип. 33. С. 30-33.
Матеріали конференцій:
- Юридична безпека бізнесу: розробка стратегії та її особливості. Актуальні питання реформування правової системи: зб. матеріалів XVІІ Міжнар. наук.-практ.конф. (Луцьк, 29 травня 2020 р.) / уклад. Л. М. Джурак. – Луцьк : Вежа-Друк, 2020. С. 112-114.
- ООН та екологічна безпека суспільства.. Всеукраїнська науково-практична конференція «ООН – гарант світового мировпорядкування», 28 жовтня 2020 р., Київський університет ринкових відносин, м. Київ. К.: «Хай-Тек Прес». 2021. С. 33-37.
- Щодо питання викладання студентам правникам історії держави і права. Актуальні проблеми юридичної науки та практики. Матеріали науково-практичної конференції (м. Полтава, 14-15 лютого 2025 р.). Одеса: Видавництво «Молодий вчений», 2025. С. 14-15.
- Необхідність викладання історії та культури України в закладах вищої освіти. Юридична наука та сучасність: актуальні питання. Матеріали науково-практичної конференції (м. Одеса, 11–12 квітня 2025 р.). Одеса: Видавництво «Молодий вчений», 2025. С. 6-8.
- Аспекти історії виникнення економічної розвідки та її правового регулювання. Всеукраїнській науково-практичній конференції «Організаційно-правові засади забезпечення сталого розвитку України». 15 квітня 2025 р. Державний університет економіки і технологій (м. Кривий Ріг). С. 528-531.

Гусєв Юрій Михайлович
Ел.пошта gusev_u@ukr.net
Старший викладач кафедри права та економіко- фінансової безпеки
Наукові інтереси: юридична деонтологія; трудове право; сімейне право; страхове право; господарське право
Навальні дисципліни: Трудове право; Юридична деонтологія; Сімейне право; Страхове право; Господарське право.
Останні наукові праці:
Фахові видання:
- Sources system of administrative law in Ukraine // AD ALTA: Journal of Interdisciplinary Research. Special Issue (12/02-XXIX). С. 113–117. (Web of Science) [Режим доступу: http://www.magnanimitas.cz/12-02-XXIX] (Scopus). 2022.
- MODERN PROBLEMS OF THE GENERAL THEORY OF HUMAN RIGHTS: UKRAINIAN CONTEXT // AD ALTA: Journal of Interdisciplinary Research. (13/02-XXXVII). С. 141–144. (Web of Science). URL: https://www.magnanimitas.cz/ADALTA/130237/papers/A_23.pdf. 2023.
- Гусєв Ю.М. Методологічні принципи криміналістичної характеристики крадіжки культурних цінностей із релігійних споруд // Аналіз та порівняльне правознавство. 2024. № 5. DOI: 10.24144/2788-6018.2024.05.121.
- Гусєв Ю.М. Слідова картина як елемент криміналістичної характеристики крадіжки культурних цінностей із культової споруди // International Science Journal of Jurisprudence & Philosophy. 2024. № 3. DOI: 10.46299/j.isjjp.20240305.01.
5 Гусєв Ю.М. Аналіз поняття крадіжки культурних цінностей із культової споруди з метою формування криміналістичної характеристики таких кримінальних правопорушень // Юридичний науковий журнал. 2024. № 9. DOI: https://doi.org/10.32782/2524-0374/2024-9/77.
- Гусєв Ю. М. ЕТИЧНА ПОВЕДІНКА ЮРИСТА В МЕХАНІЗМІ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВОВИХ НОРМ. Актуальні питання юридичної науки. ПРАВО І СУСПІЛЬСТВО. 2024. № 5. С. 775-780.
- Стасюк О.Л., Гусєв Ю.М., Скрипюк Ю.М. Міжнародно-правове регулювання нетипових форм зайнятості // Науковий вісник Ужгородського національного університету. 2025. № 87 ч.2. DOI https://doi.org/10.24144/2307-3322.2025.87.2.20

Вітовщик Тетяна Сергіївна
Ел. пошта tetyana220@gmail.com
кандидат економічних наук, доцент кафедри права та економіко- фінансової безпеки
Наукові інтереси: соціальне страхування, бізнес-планування, соціальний фандрайзинг, фінансово-економічна безпека підприємств, підтримка малих та середній підприємств.
Навчальні дисципліни: Мікроекономіка; Макроекономіка; Державне регулювання економіки; Економіка підприємства; Фінанси, гроші та кредит; Міжнародні економічні відносини; Страхування; Бізнес планування та фандрайзинг.
Останні наукові праці:
Фахові видання:
- Digital marketing business models: Key stages, types and trends of development. Hassan Ali Al-Ababneh,Ahmad Mohammad Al-Husban, Ayed Moh’d Al Muyala, Dolbouh, Mohamed Ib Rahim Mugableh,Ibrahim Mahmaud Siam, Olga Popova, Ganna Myroshnychenko, Hanna Panchenko, Tetyana Vitovschyk. Journal of infrastructure, Policy and Development .2024. №8(5). URL;: https://doi.org/10.24294/jipd.v8i5/5106 ( Scopus)
- Вітовщик Т.С., Корзик С.Є. Шляхи забезпечення рееміграції в Україні. Ефективна економіка. 2024. № 2. URL: https://doi.org/10/32702/2307-2105.2.56 (фахова публікація)
- Вітовщик Т.С., Зимоніна М.М.Теоретичні основи здійснення казначейського контролю в сучасних умовах. Ефективна економіка. 2024. №3. URL: https://doi.org/10.32702/2307-2105.2024.3.62 (фахова публікація)
- Вітовщик Т.С., Базавлук Н.Г. Сутність та значення еко-інновацій у циркулярній економіці. Бізнес Інфо. 2024. № 6. С. 159-165. (фахова публікація) URL: https://www.businessinform.net/article/?year=2024&abstract=2024_6_0_159_165
- Вітовщик Т.С. Залучення інновацій у формування конкурентоспроможності суб’єкта господарювання. Бізнес Інфо. 2024. № 7. С. 2027-2015. URL: https://www.business-inform.net/export_pdf/business-inform-2024-7_0-pages207_215.pdf
Матеріали конференцій:
- Юрко Т.С. Особливості менеджменту малого і середнього бізнесу в умовах війни. Українське сьогодення – 2022: реалії війни та перспективи відновлення країн: матеріали Всеукраїнської наук.-практ.конф., м. Луцьк, 20-21 жовтня 2022 р. Луцьк, 2022. С. 243-246.
- Юрко Т.С Кредитування малого бізнесу у мов. Українське сьогодення – 2022: реалії війни та перспективи відновлення країн: матеріали Всеукраїнської наук.-практ. конф., м. Луцьк, 20-21 жовтня 2022 р., Луцьк, 2022. С. 124-127.
- Письменна Я.С., Юрко Т.С. Особливості менеджменту державних підприємств. Актуальні проблеми управління соціально-економічними системами: матеріали VІІ Міжнародна наук.-прак. конф., м. Луцьк, 15 грудня 2022 р., Луцьк, 2022. С. 273-276.
- Мельник Є.І., Юрко Т.С. Тенденції розвитку недержавних пенсійних фондів. Сучасні тенденції розвитку економіки і обліку: наукові горизонти: матеріали Всеукраїнської наук.-прак. конф., м. Луцьк, 15 грудня 2023 р., Луцьк, 2022. С. 149-152.
- Ящук С.А., Юрко Т.С. Перспективи розвитку пенсійного забезпечення в Україні. Сучасні тенденції розвитку економіки і обліку: наукові горизонти: матеріали Всеукраїнської наук.-прак. конф., м. Луцьк, 15 грудня 2023 р., Луцьк, 2022. С.208-2012.
- Вітовщик Т.С., Байрук О.І. Структура споживчого кошика як вихідна точка формування соціальних стандартів України. Європейські орієнтири розвитку України: науково-практичний вимір в умовах воєнних викликів: матеріали Міжнар. Наук.-практ. конф. м. Одеса, 26 квітня 2024 р.., Одеса , 2024. С. 800-804.
- Вітовщик Т.С. Імплементація європейського досвіду Регулювання страхового ринку України. Сучасні тенденції розвитку економіки, менеджменту, обліку та фінансів: виклики та можливості: матеріали Міжнар. Наук.-практ. конф. м. Кременчук. 11 лютого 2025 р., Кременчук, 2025. С. 30-32.

Волкова Ірина Анатоліївна
Ел. пошта iv9269784@gmail.com
кандидат економічних наук, доцент
Наукові інтереси: фінансово-економічний аналіз підприємства, цифровізація та інновації в аудиті, конкурентоспроможність підприємства
Навчальні дисципліни: Фінансово-економічний аналіз; Банківська система та банківські операції; Фінанси підприємства; Інвестування; Фондовий ринок та цінні папери.
Останні наукові праці:
Фахові видання:
- Волкова І. А., Діденко Є. В. Особливості інтеграції України у світовий ринок праці шляхом імпорту капіталу. Бізнес Інформ. 2024. № 11. С. 6-10. URL: https://www.business-inform.net/export_pdf/business-inform-2024-11_0-pages6_10.pdf
- Волкова І.А. Моделі діагностики ймовірності банкрутства суб’єктів господарювання: вітчизняний досвід та зарубіжний досвід. Інвестиції: практика та досвід. 2025. № 3. С. 72-77. URL: https://www.nayka.com.ua/index.php/investplan/article/download/5626/5682/12685
- Волкова І.А. Концептуальні основи формування систем антикризового управління підприємством. Інвестиції: практика та досвід. 2025. № 2 С. 89-93. URL: https://www.nayka.com.ua/index.php/investplan/article/view/5478
- Волкова І.А. Формування системи попередження, прогнозування та запобігання банкрутства як основа забезпечення економічної безпеки суб’єкта господарювання. Ефективна економіка. 2024. No 5. URL: https://nayka.com.ua/index.php/ee/article/view/3781/3816
- Волкова І.А. Особливості інвестування в умовах воєнного стану. Ефективна економіка. 2025. № 5 (подано до друку)
Матеріали конференцій:
- Волкова І.А. Економічний аналіз конкурентоспроможності страхового ринку як важіль формування економічної політики держави. . Перспективи розвитку обліку, аналізу та аудиту в контексті євроінтеграції. Тези доп. ХІІ Міжнародна науково-практична конференція, м. Одеса. 23 травня 2024 р. Одеса, 2024 р. С. 74- 76.
- Волкова І.А., Байрук О. Біржові індекси як індикатори фондового ринку Індії. Роль науки, освіти та технологій у формуванні конкурентоспроможного середовища. Тези Міжнародної науково-практичної конференції, м. Полтава. 12 лютого 2025 р.С.34-35.
- Волкова І.А. Фондові біржі світу: передовий досвід матеріали Всеукраїнської наук.-прак. конференції., м. Луцьк, 15 грудня 2023 р., Луцьк. С. 149-152.
4.Волкова І.А., Діденко Є.В. Особливості використання ппп при проведенні аудиту. Інноваційні технології в освіті, науці й виробництві: Збірник матеріалів VII науково-практичної конференції (у рамках відзначення Днів науки 18-19 травня 2023 р.) ПВНЗ «Академія рекреаційних технологій і права». Луцьк : ВежаДрук», 2023. (104 с.). С. 55–56.
- Волкова І.А., Фещук Ю. Перспективи розвитку фондового ринку в Україні. Інноваційні технології в освіті, науці й виробництві: Збірник матеріалів VII науково-практичної конференції (у рамках відзначення Днів науки 18-19 травня 2023 р.) ПВНЗ «Академія рекреаційних технологій і права». Луцьк : Вежа-Друк», 2023. (104 с.). С. 62–64

Клубань Марія Володимирівна
Ел. пошта fmv2209@gmail.com
кандидат юридичних наук, доцент кафедри права та економіко-фінансової безпеки, доцент
Наукові інтереси: Інформаційне право, адміністративне право та судочинство, фінансове право, податкове право, господарське право
Навчальні дисципліни: Фінансове право; Податкове право; Юридична служба на підприємстві; Господарське законодавство.
Останні наукові праці:
Фахові видання:
- Views on the priority directions of modern policeistics development as a step to increase the efficiency of police activity // Oleksandr Yunin, Serhii Shevchenko, Iryna Panova, Mariia Kluban//Lex Humana, Petrópolis, Universidade Católica de Petrópolis, Petrópolis, Rio de Janeiro, Brasil, v. 14, n. 2, p. 466-477,2022, ISSN 2175-0947 (Web of science)
- Kluban M. V. Рrospects for the development of administrative and legal support for the introduction of eeducation in Ukraine. The International Scientific Conference on the topic: Security of central and eastern Europe countries in the context of cross-border security threats. Slupsk, November 26-27, 2020
- Клубань М. В. Актуальні проблеми зупинення дії нормативноправового акта як спосіб забезпечення адміністративного позову. Юридична Україна. 2021. № 9. С. 31 – 38. (ФАХОВА)
- Клубань М. В. Державний фінансовий контроль в умовах євроінтеграції. Ампаро. Запоріжжя: Видавничий дім «Гельветика», 2022 Спецвипуск. Том 1. с. 132-137. (ФАХОВА)
- Клубань М.В. Панова І.В. Дієвість інституту забезпечення позову шляхом зупинення дії індивідуального акту чи нормативно правового акту // Вісник Харківського національного університету внутрішніх справ. 2023. № 2. С. 49-58 DOI: https://doi.org/10.3263 1/v.2023.2.10. (ФАХОВА)
- Клубань М.В., Іванов А.О. Актуальні проблеми повороту виконання судового рішення в цивільному процесі. Центральноукраїнськ ий вісник права та публічного управління № 3 (2024) DOI: https://doi.org/10.3278 2/cuj-2024-3-10 URL : https://cuj.dnuvs.ukr.e ducation/index.php/cuj /article/view/71/67 (ФАХОВА)
- Клубань М.В. Строки звернення до суду при проходженні публічної служби в адміністративному судочинстві. Юридична Україна № 10 (262) 2024 р. с. 40- 46. URL : https://yurukraine.com/strokyzvernennya-do-sudupry-prohodzhennipublichnoyi-sluzhby-vadministratyvnomusudochynstvi/ (ФАХОВА)
- Клубань М.В. Актуальні проблеми судового розгляду позбавлення батьківських прав в умовах воєнного стану в Україні. Держава та регіони. Серія Право. № 3 (85) 2024 р. с. 24- 28 URL : http://www.law.statean dregions.zp.ua/issue-3- 2024 (ФАХОВА)
Матеріали конференцій:
- Kluban, M. (2024). Problems of legal regulation of land tax under martial law in Ukraine. De Iure, 2. https://doi.org/10.3607 4/DeIure.issue2.006 URL : https://www.deiure.in. ua/index.php/journal/a rticle/view/18 (ІНДЕКСОВАНА В НАУКОМЕТРИЧНІЙ БАЗІ INDEX COPERNICUS)
- Клубань М. В. Розмежування понять дистанційної та електронної освіти. Юридична наука України: історія, сучасність, майбутнє: міжнародна науковопрактичній конференція, м. Харків, 6-7 листопада 2020 р. – Харків, Східноукраїнська наукова юридична організація, 2020. с.115-118.
- Клубань М. В. Використання інформаційнокомунікаційні технологій при підготовці фахівців у галузі права та правоохоронної діяльності. Проблеми сучасної поліціїстики : тези доп. наук.-практ. конф. (м. Харків, 28 квітня 2021 р.). с. 152- 155.
- Клубань М.В. Актуальні проблеми адміністративноправового забезпечення впровадження е – освіти при підготовці фахівців у галузі права та правоохоронної діяльності. Проблеми сучасної поліцеїстики : тези доп. наук.- практ. конф. (м. Харків, 20 квіт. 2022 р.) / МВС України, Харків. нац. ун-т внут. справ. Харків : ХНУВС, 2022. с. 177 – 179.
- Kluban M. V. Directions of the development of administrative and legal security for the introduction of eeducation in Ukraine. International scientific conference “New approaches and current legal research” : conference proceedings (November 3-4, 2022. Riga, the Republic of Latvia). Riga, Latvia : “Baltija Publishing”, 2022 p. 116-119.
- Клубань М.В. Сучасний стан адміністративноправового забезпечення використання електронної освіти в Україні // Проблеми сучасної поліцеїстики : тези доп. ІІІ наук.- практ. конф. (м. Вінниця, 11 травня 2023 р.). Вінниця : ХНУВС, 2023. С.128- 131
- Олександр Севостьянов, Марія Клубань Призупинення дії трудового договору: виклики сьогодення. Стійкість освіти і науки в умовах трансформації: матеріали Міжнародної науковопрактичної конференції до 30- річчя створення Закладу вищої освіти «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая», м. Київ, 23–24 трав. 2023 р., с. 209 – 211.
- Kluban M. V. Administrative and legal ensuring the use of electronic education in Ukraine // IX International Scientific and Practical Conference «The modern vector of the development of science», November 09 – 10, 2023, Philadelphia, USA. Р. 58-60. ISBN 978-92- 44513-75-0, https://doi.org/10.5281 /zenodo.10158955.
- Клубань М.В. Діджиталізація освіти: переваги впровадження та проблеми законодавчого визначення // Інформаційне право: сучасні виклики і напрями розвитку: зб. матер. ІІІ Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Львів, 10 листопада 2023 р.); відпов. за вип. проф. М. М. Бліхар, доцент Н.І. Дідик. Київ: Комп’ютерний дизайн, 2023, с. 134- 137
- Клубань М.В. Адміністративно – правове регулювання використання електронної освіти в умовах воєнного стану // Стійкість освіти і науки в умовах трансформації: матеріали ІІ Міжнародної науковопрактичної конференції «Стійкість освіти і науки в умовах трансформації», м. Київ, 21–22 трав. 2024 р. : [зб. тез]. Київ : [ЗВО «МНТУ»], 2024, с. 159-161.
- Клубань М.В. Актуальні проблеми застосування понятійного апарату при призначенні пенсії за вислугу років // Круглий стіл «Економіка, право та інноваційний процес: завдання в умовах воєнної трансформації України» – 26 квітня 2024 року URL : https://ndipzir.org.ua/c onf-26-04-2024- proceedings
- Клубань М.В. Актуальні проблеми призупинення трудових відносин в умовах воєнного стану Проблеми сучасної поліціїстики : тези доп. IV наук.-практ. конф. (м. Вінниця, 27 червня 2024 р.) / МВС України, Харків. нац. ун-т внут. справ, НАПН України. – Вінниця : ХНУВС, 2024. –с. 109-112 – DOI: http://doi.org/10.5281/ z e n o d o.1 2 5 9 1 8 2 9 U R L : https://dspace.univd.ed u.ua/handle/12345678 9/21619

Діденко Євгеній Володимирович
Ел. пошта didenko0303@ukr.net
кандидат юридичних наук, доцент кафедри права та економіко-фінансової безпеки
Наукові інтереси: організація судових і правоохоронних органів; аграрне та земельне право; міжнародне приватне право
Навальні дисципліни: Міжнародне приватне право, Міжнародне право, Екологічне право, Організація судових і правоохоронних органів.
Останні наукові праці:
Фахові видання:
- Підвищення економічної безпеки України шляхом мобілізації коштів мігрантів та української діаспори. Ефективна економіка. 2025. № 1. URL: https://www.nayka.co m.ua/index.php/ee/arti cle/view/5590.
- МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРАВ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ. Право та державне управління. 2024. № 4. С. 525-530.
- Управління фінансовою рівновагою підприємства як напрям забезпечення його фінансово-економічної безпеки. Ефективна економіка: електронний журнал. Київ, 2024. № 12. URL: https://www.nayka.com.ua/index.php/ee/article/view/
- Особливості інтеграції України у світовий ринок праці шляхом імпорту капіталу. Бізнес Інформ: науковий журнал. Харків, 2024. №11. C. 6–10. DOI: https://doi.org/10.32983/2222-4459-2024-11-6-10.
- Mediation in Criminal Processes in Ukraine. AD ALTA: Journal of interdisciplinary research. 2024. 14(1), Special Issue XLI, Р. 231-234.
- Кримінально-правова та процесуальна характеристика воєнних злочинів в Україні (після повномасштабного вторгнення рф в Україну). Аналітичнопорівняльне правознавство: електронне наукове видання. ДВНЗ «УжНУ». Ужгород, 2024. №2. С. 569-573. DOI: https://doi.org/10.24144/2788-6018.2024.02.96.
- Педагогічний підхід до правової культури. Peculiarities of shaping legal culture in higher education institutions: scientific and pedagogical internship (Wloclawek, Republic of Poland, February 5 – March 17, 2024). С. 23-26.
Матеріали конференцій:
- Обмеження для ЗМІ у висвітленні кримінальних процесів в Україні. ІV Всеукраїнські науково правові читання пам’яті д.ю.н. Ніни Романівни Нижник: збірник матеріалів (Ірпінь, 27 жовтня, 2020 р.).
УДФСУ. С. 112-114. ISBN 978-966-949-
818-22.Сучасний стан кримінально-правового забезпечення в Україні. Розслідування воєнних злочинів: процесуальний аспект: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (Ірпінь, 31 березня, 2023 р.). УДФСУ. С. 351-354.
- Роль безпеки ООН у підтримці міжнародного миру та безпеки в сучасному світі: приклад України. Міжнародна та національна безпека: теоретичні та прикладні аспекти: матеріали VIII Міжнародної науково-практичної конференції (Дніпро, 15 березня, 2024 р.). ДДУВС. Ч.1. С. 277- 278.

Скрипюк Юрій Миколайович
Ел. адреса yuriiskrypiuk@gmail.com
викладач кафедри
Наукові інтереси: муніципальне право; основи права ЄС
Навчальні дисципліни: Муніципальне право. практичні заняття: Міжнародне право; Міжнародне приватне право;
Останні наукові праці:
Фахові видання:
1.Sources system of administrative law in Ukraine //AD ALTA: Journal of interdisciplinary
Research Special Issue (12/02-XXIX/)pp 113- 117/ (Web of Science) [режимдоступу http://www/magnanim i t a s.c z / 1 2 – 0 2 – x x I x ] ( Cкопус). 2022
- Стасюк О.Л., Гусєв Ю.М., Скрипюк Ю.М. Міжнародно-правове регулювання нетипових форм зайнятості // Науковий вісник Ужгородського національного університету. 2025. № 87 ч.2. DOI https://doi.org/10.24144/2307-3322.2025.87.2.20.

Старушкевич Анатолій Володимирович
Ел. адреса stargdoc@gmail.com
кандидат юридичних наук, доцент кафедри права та економіко- фінансової безпеки, доцент
Наукові інтереси: кримінальне право і процес, криміналістика, судова експертиза, юридична психологія, кримінальне процесуальне право, методика розслідування кримінальних правопорушень.
Навчальні дисципліни: Криміналістика; Кримінальне право; Кримінальний процес.
Останні наукові праці:
Фахові видання:
- Starushkevychan A., Zhukov A., Hrebenyuk A., Bandura I., Holovko O., Hlamazda P. The use of the “roman formula” method in the investigation of criminal offenses: past and present. AD ALTA: journal of interdisciplinary research. 2024. № 14/02-XLIV. P. 114-119. URL: https://www.magnani mitas.cz/ADALTA/1402 44/PDF/140244.pdf (Web of Science, Q3).
- Starushkevych A., Hrebenyuk A., Fedchyshyna V., Stasiuk L., Bandura I., Holovko O. Criminal activity: concept and content. AD ALTA: journal of interdisciplinary research. 2024. № 14/02-XLIII. P. 148- 152. URL: https://www.magnani mitas.cz/ADALTA/1402 43/PDF/140243.pdf (Web of Science, Q3).
- Davydenko V.V., Starushkevych A.V., Pishchenko G.I., Bandura I.VS, Shevchuk O.A., Udovenko Z.V. Modern methods of general criminal offences investigation. Journal of Lifestyle and SDGs Review. 2024. 5(3). e04547. (Scopus)
- Старушкевич А. В. Історична періодизація (історикохронологічний аспект) «методів розслідування» кримінальних правопорушень. Криміналістика і судова експертиза: міжвідомчий науковометодичний збірник. 2021. Вип. 66. С. 309- 323 (фахова публікація).
- Старушкевич А. В. Розроблення методів розслідування злочинів у 20-х роках минулого століття (на прикладі «загального методу розслідування злочинів» І.М. Якимова). Криміналістика і судова експертиза: міжвідомчий науковометодичний збірник. 2022. Вип. 67. С. 249- 260 (фахова публікація).
- Старушкевич А. В. Розслідування справи за непрямими доказами: метод М. Є. Євгеньєва. Теорія та практика судової експертизи і криміналістики. 2023. Вип. 1. С. 162-179 (фахова публікація).
- Старушкевич А. В. Розслідування злочинів: науковий метод Альфредо Нічефоро. Теорія та практика судової експертизи і криміналістики. 2023. Вип. 2. С. 121-135 (фахова публікація).
- Старушкевич А. В. Методи розслідування злочинів за Гансом Ґроссом: минуле та сучасність._Теорія та практика судової експертизи і криміналістики. 2024. Вип. 1. С. 120-134 (фахова публікація).
Матеріали конференцій:
- Старушкевич А. В. У витоків експертної профілактики (до 100- річчя з дня народження І. Я. Фрідмана). Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу: матеріали II міжнар. наук. практ. конф. (м. Київ, 19 листопада 2020 р.) / Київський НДІ судових експертиз МЮ України. Київ : Видавництво Ліра-К, 2020. С. 566-572.
- Старушкевич А. В. Методи судової експертизи: поняття та класифікація. Судово-експертна діяльність в службі безпеки України: актуальні питання теорії та практики: збірник матеріалів Міжнародної науковопрактичної конференції (м. Київ, 31 березня 2021 р.). Київ: Український НДІ спеціальної техніки та судових експертиз СБУ, 2021. С. 70-74.
- Старушкевич А. В. Загальний метод розслідування злочину за непрямими доказами І. М. Якимова. Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального процесу: матеріали III міжнар. наук.-практ. конф. (м. Київ, 15 грудня 2021 р.) / Київський науководослідний інститут судових експертиз. Київ: Видавництво Ліра-К, 2021. С. 437- 444.
- Старушкевич А. В. У витоків судової радіології (до 100- річчя з дня народження В.К. Лисиченка). Актуальні питання судової експертології, криміналістики та кримінального п р о ц е су: м а т е р і а л и I V м і ж н а р. н а у к.- п р а к т. конф. (м. Київ, 16 грудня 2022 р.) / Київський науково- дослідний інститут судових експертиз. Київ: Видавництво Університет «Україна», 2022. С. 433-442.
5. Старушкевич А. Концепція механізму злочинної діяльності (за М. В. Салтевським). Актуальні питання судової експертизи та криміналістики: збірник матеріалів міжнародних наук.- практ. конф. з нагоди ювілеїв видатних учених: 95-річчя від дня народження Л. Ю. Ароцкера («Ароцкерівські читання») і 105-річчя від дня народження М. В. Салтевського (Харків, 19.05.2023). Харків: ННЦ «ІСЕ ім. Засл. проф. М. С. Бокаріуса», 2023. С. 286-290.

Стасюк Олександр Леонідович
Ел адреса adv.stasuk@ukr.net
доктор юридичних наук, професор кафедри права та економіко- фінансової безпеки, професор
Наукові інтереси: адміністративне право; адміністративний процес
Навчальні дисципліни: Адміністративне право; Адміністративний процес.
Останні наукові праці:
Фахові видання:
- Sources system of administrative law in Ukraine //AD ALTA: Journal of Interdisciplinary Research Special Issue (12/02-XXIX.) pp 113- 117. (Web of Science)[ режим доступу http://www.magnanim i t a s.c z / 1 2 – 0 2 – x x i x ] ( С к о п у с ). 2 0 2 2;
- Implementation of the administrative law norms in Ukraine // AD ALTA: Journal of Interdisciplinary Research (13/01-XXXII.) pp 169- 172. (Web of Science)[ режим доступу http://www.magnanim i t a s.c z / 1 2 – 0 2 – x x xii ] ( С к о п у с ). 2 0 2 3;
- Observance of human rights under the conditions of national lav adaptation to the norms of the European union // AD ALTA: Journal of Interdisciplinary Research (13/02-XXXV.) pp 107- 111. (Web of Science)[ режим доступу http://www.magnanim c z / 1 3-0 2 – x x v ] ( С к о п у с ). 2 0 2 3;
- Modern problems of the general theory of human rights : Ukrainian context // AD ALTA: Journal of Interdisciplinary Research (13/02-XXXVII.) pp 141- 145. (Web of Science)[ режим доступу http://www.magnanim c z / 130237 – PDF ] ( С к о п у с ). 2 0 2 3;
- Стасюк О.Л., Гусєв Ю.М., Скрипюк Ю.М. Міжнародно-правове регулювання нетипових форм зайнятості // Науковий вісник Ужгородського національного університету. 2025. № 87 ч.2. DOI https://doi.org/10.24144/2307-3322.2025.87.2.20
- Стасюк О.Л. Адміністративно – правові засади правозахисної функції в Україні: теорія формування та практика реалізації. Монографія, 2019 рік

Хлистік Мирослава Андріївна
Ел.адреса e-mail: Khlystik.Myroslava@vnu.edu.ua
старший викладач кафедри права та економіко- фінансової безпеки Наукові інтереси: дослідження у сфері юридичних наук, альтернативне вирішення спорів (медіація).
Навчальні дисципліни: Основи юридичної клінічної практики; Адвокатура України; Медіація в професійній діяльності юриста.
Останні наукові праці:
Фахові видання:
- Хлистік М.А., Озеруга О.В. Проблемні питання визначення правового статусу приватних детективів в Україні. Юридичний науковий електронний журнал. 2021. № 6. С. 188-191. DOI https://doi.org/10.3278 2/2524-0374/2021- 6/50 (фахова публікація кат. «Б»).
- Хлистік М.А., Озеруга О.В. Проблемні питання реформування системи українського правосуддя. Історикоправовий часопис. 2021. № 1(16). С. 54- 59. DOI https://doi.org/10.3278 2/2409-4544/2021-1/7 (фахова публікація кат. «Б»).
- Хлистік М.А. Визначення поняття правоохоронного органу в законодавстві України. Вчені записки Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського. Серія: Юридичні науки. Том 32 (71). 2021. № 4. С. 49-54. DOI https://doi.org/10.3283 8/TNU-2707- 0581/2021.4/09 (фахова публікація кат. «Б»).
- Хлистік М.А. Зміст поняття «інноваційні методи навчання у сфері викладання правничих дисциплін». Академічні студії. Серія «Педагогіка». Луцьк. 2021. № 3. Ч.1. С. 141-147. DOI https://doi.org/10.5272 6/as.pedagogy/2021.3.1 .21 (фахова публікація кат. «Б»).
- Хлистік М.А. Нормативно-правове регулювання вирішення земельних спорів. Юридичний науковий електронний журнал. 2021. № 12. С. 217-221. DOI https://doi.org/10.3278 2/2524-0374/2021- 12/53 (фахова публікація кат. «Б»).
- Хлистік М.А. Поєднання класичних та інноваційних методів навчання у викладанні правничих дисциплін. Педагогічні науки: теорія та практика. Запоріжжя. Видавничий дім «Гельветика». 2021. № 4 (40). С. 77-82. DOI https://doi.org/10.2666 1/2786-5622-2021-4-11 (фахова публікація кат. «Б»).
- Хлистік М.А. Медіація: досвід європейських країн та перспективи для України. Нове українське право. Київ: Київський регіональний центр Національної академії правових наук України. Спецвипуск, Том 2, 2022. С. 190- 196. DOI: https://doi.org/10.5198 9/NUL.2022.6.2.30 (фахова публікація кат. «Б»).
- Хлистік М.А. Ознаки медіабельності земельних спорів. Прикарпатський юридичний вісник. 2024. № 3 (56). С. 149- 154. DOI: https://doi.org/10.3278 2/pyuv.v3.2024.26 (фахова публікація кат. «Б»).
- Хлистік М.А. Про деякі аспекти вирішення земельних спорів. Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Право. 2024. №84. Том 2. С. 254-262. DOI: https://doi.org/10.2414 4/2307- 3322.2024.84.2.35 (фахова публікація кат. «Б»).
Матеріали конференцій:
- Хлистік М.А., Богуш М.Д. Злочини проти статевої недоторканості неповнолітніх осіб. Збірник наукових матеріалів XLIV Міжнародної науковопрактичної інтернетконференції «Розвиток науки в умовах пандемії». – 08 травня 2020 року. м. Чернівці. Частина 4. С. 59-62. URL: https://elconf.com.ua/wpcontent/uploads/2020/ 05/4%D1%87%D0%B0 %D1%81%D1%82%D0% B8%D0%BD%D0%B0_ %D0%A7%D0%B5%D1 %80%D0%BD%D1%96 %D0%B2%D1%86%D1 %96.pdf
- Хлистік М.А., Богуш О.Д. Необхідна оборона як обставина, що виключає злочинність діяння. Збірник наукових матеріалів XLIV Міжнародної науковопрактичної інтернетконференції «Розвиток науки в умовах пандемії». 08 травня 2020 року. м. Чернівці. Частина 4. С. 63-66. URL: https://elconf.com.ua/wpcontent/uploads/2020/ 05/4%D1%87%D0%B0 %D1%81%D1%82%D0% B8%D0%BD%D0%B0_ %D0%A7%D0%B5%D1 %80%D0%BD%D1%96 %D0%B2%D1%86%D1 %96.pdf
- Хлистік М.А., Романчук В.В. Обставини, які обтяжують покарання, та їх значення у реалізації принципів кримінального судочинства. Збірник наукових матеріалів XLIV Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Розвиток науки в умовах пандемії». 08 травня 2020 року. м. Чернівці. Частина 4. С. 67-70. URL: https://elconf.com.ua/wpcontent/uploads/2020/ 05/4%D1%87%D0%B0 %D1%81%D1%82%D0% B8%D0%BD%D0%B0_ %D0%A7%D0%B5%D1 %80%D0%BD%D1%96 %D0%B2%D1%86%D1 %96.pdf
- Хлистік М.А. Використання технології Web-guest у викладанні правничих дисциплін. The 3rd International scientific and practical conference «Innovation in Science Modern Challenges». May 25- 26, 2020. Littera Vergal, Munich, Germany. С.181-186. URL: http://repository.hneu. edu.ua/bitstream/12345 6789/23701/1/%D0%9 C%D0%B0%D0%BA%D 1%81%D0%B8%D0%BC %D0%BE%D0%B2%D0 %B0%20%D0%86.%D0 %9E.%20- %20%D0%A1%D0%A2 %D0%90%D0%A2%D0 %A2%D0%AF%20%28 %D0%9D%D1%96%D0 %BC%D0%B5%D1%87 %D1%87%D1%96%D0% BD%D0%B0%29.pdf
- Хлистік М.А. Комбінування різних стилів та методів викладання юридичних дисциплін. Multidisziplinäre Forschung: Perspektiven, Probleme und Muster der Sammlung wissenschaftlicher Arbeiten «ΛΌГOΣ» zu den Materialien der I internationalen wissenschaftlichpraktischen Konferenz (B. 2), Wien, 9. April, 2021. Wien-Vinnytsia: List Verlag. in Ullstein Buchverlage GmbH & Europäische Wissenschaftsplattform, 2021, С. 34-35. URL: https://ojs.ukrlogos.in. ua/index.php/logos/iss ue/view/09.04.2021/49 7
- Хлистік М.А. Модернізація змісту юридичної освіти – необхідна умова підвищення рівня конкурентноспромож ності випускників правничих шкіл. Академічна відповідальність: матеріали Міжнародної науковопрактичної конференції. м. Київ. 15 квітня 2021 року. С. 128-131. URL: https://ndi.academy/w pcontent/uploads/KRC_ conf_aprel_2021___A V.pdf
- Хлистік М.А., Озеруга О.В. Діяльність приватних детективів (на прикладі Великобританії). Актуальні питання реформування правової системи України: Матеріали міжнародної науковопрактичної конференції. м. Дніпро. 2-3 липня 2021 р. С. 70-72.
- Хлистік М.А., Озеруга О.В. Види суспільно-корисних робіт, які виконують засуджені до громадських робіт. Пенітенціарна система у глобальному вимірі: Матеріали І Міжнародного пенітенціарного форуму. м Рівне: Видавничий дім «Гельветика». 29-30 жовтня 2021 року. С. 104-107. URL: https://zenodo.org/rec ord/7056508#.ZEuco3 ZBzIU
- Боярчук Андрій, Хлистік М.А. Довічне позбавлення волі як найбільш суворе покарання в Україні. Сучасний стан та перспективи розвитку правової науки України в умовах сьогодення : Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції для студентів та аспірантів, Київ, 28 жовтня 2021р. К.: ДУІТ, 2021. С. 222-225. URL: https://files.duit.edu.ua /uploads/%D0%A1%D0 %B0%D0%B9%D1%82/ 3_%D0%9D%D0%90% D0%A3%D0%9A%D0% 90/all-ukrainianinternetconferences/conference -28-10-2021.pdf
- Мацюк Станіслав, Хлистік М.А. Теоретичні та нормативні підходи до визначення поняття «корупційні ризики». Сучасний стан та перспективи розвитку правової науки України в умовах сьогодення : Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції для студентів та аспірантів, Київ, 28 жовтня 2021р. К.: ДУІТ, 2021. С. 329-332. URL: https://files.duit.edu.ua /uploads/%D0%A1%D0 %B0%D0%B9%D1%82/ 3_%D0%9D%D0%90% D0%A3%D0%9A%D0% 90/all-ukrainianinternetconferences/conference -28-10-2021.pdf
- Хлистік М.А. Гарантії прав на землю, пов’язані із вирішенням земельних спорів. Проблеми забезпечення прав і свобод людини : зб. матеріалів VІІІ Міжнар. наук.- практ. конф. (Луцьк, 10 груд. 2021 р.) / уклад. Л. М. Джурак. Луцьк: ВежаДрук, 2021. С. 226-228. 1 електрон. опт. диск (CD-ROM). Об’єм даних 3,43 Мб. URL: Проблеми забезпечення прав і свобод люди | Юридичний факультет (vnu.edu.ua)
- Хлистік М.А. Проблемні питання забезпечення права на медичну допомогу в установах виконання покарань. Історія запровадження позбавлення волі і сучасні проблеми його виконання : матеріали круглого столу // м. Харків, Наук.-досл. інст. вивч. пробл. злоч. ім. ак. В.В. Сташиса НАПрН України, 14 грудня 2021 р. Харків, 2022. С. 32-34.
- Хлистік М.А. Удосконалення методики викладання правничих дисциплін – нагальна потреба сьогодення. Удосконалення професійної компетентності викладача юридичних дисциплін: матеріали всеукраїнського науково-педагогічного підвищення кваліфікації з юридичних наук, 15 листопада – 26 грудня 2021 року. Одеса: Видавничий дім «Гельветика», 2021. С. 236-238.
- Хлистік М.А. Зміст поняття «земельний спір». Правове регулювання суспільних відносин в умовах демократизації української держави: Матеріали Міжнародної науковопрактичної конференції, м. Одеса, 25–26 лютого 2022 року. Одеса: Міжнародний гуманітарний університет, 2022. С. 86-88.
- Хлистік М.А. Позасудове вирішення земельних спорів (стан дослідження проблематики). Матеріали ХVІ Міжнародної науковопрактичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень» (17 травня 2022 року). Луцьк: ВНУ ім. Лесі Українки, 2022. С. 877-879. 1 електрон. опт. диск (CD-ROM). Об’єм даних 9,77 Мб. URL: https://ra.vnu.edu.ua/ wpcontent/uploads/2022/ 05/Moloda-nauka2022.pdf
- Хлистік М.А. Статус медіатора за українським та європейським законодавством. Матеріали ІІ Міжнародної науковопрактичної конференції «Поліцейська медіація як інструмент захисту прав та інтересів громадян», 16 вересня, 2022 року, Львів-Торунь, LihaPres, 2022. С. 56-59. DOI: https://doi.org/10.3605 9/978-966-397-257-2- 14
- Хлистік М.А. Правове регулювання процедури медіації в Україні. Перспективи розвитку науки, освіти і технологій в контексті євроінтеграції: збірник тез доповідей міжнародної науковопрактичної конференції (Кропивницький, 12 жовтня 2022 р.). Кропивницький: ЦФЕНД, 2022. С. 31- 32. URL: ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ НАУКИ, ОСВІТИ І ТЕХНОЛОГІЙ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЇ – Центр фінансовоекономічних наукових досліджень (economics.in.ua)
- Хлистік М.А. Критерії класифікації земельних спорів. Правове регулювання суспільних відносин: перспективні напрями на шляху до сталого розвитку : матеріали Міжнародної науковопрактичної конференції, 28–29 жовтня 2022 р., м. Київ. – Львів – Торунь : Liha-Pres, 2022. С. 78-81. DOI: https://doi.org/10.3605 9/978-966-397-268-8- 20
- Хлистік М.А. Директива 2008/52/ЕС: мета та основні положення. «Актуальні питання реформування правової системи»: збірник матеріалів ХІX Міжнародної науково-практичної конференції. Луцьк, 22-23 жовтня 2022 року. Уклад. Джурак Л. М. Луцьк: «Завжди Поруч», 2022. С. 138- 139. URL: http://surl.li/bknevq
- Хлистік М.А. Урегулювання в українському законодавстві процедур альтернативного вирішення спорів. Становлення та розвиток правової держави: проблеми теорії та практики: Матеріали XV міжнародної науковопрактичної конференції, що присвячена 102-річчю Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, м. Миколаїв. 28–29 грудня 2022 р. Львів – Торунь : Liha-Pres, 2022. С. 496-500. DOI: https://doi.org/10.3605 9/978-966-397-287-9- 136
- Хлистік М.А. Вирішення правових спорів в умовах воєнного стану. Правове життя: сучасний стан та перспективи розвитку: зб. тез наук. доп. ХVІІI Міжнар. наук.- практ. конф. молодих учених (21 квіт. 2023 р.) / уклад. І. В. Корінецька, В. П. Слободян. Луцьк : Вежа-Друк, 2023. С. 169-173.
- Хлистік М.А., Озеруга А.О. Проблемні питання боротьби із кіберзлочинністю в Україні. The 28th International scientific and practical conference “Science and development of methods for solving modern problems” (July 18 – 21, 2023) Melbourne, Australia. International Science Group. 2023. С.94-97. DOI: 10.46299/ISG.2023.1.28 , збірник за посиланням URL: https://isgkonf.com/uk/scienceand-development-of- methods-for-solving- modern-problems/
- Хлистік М.А. Медіація та врегулювання спору за участю судді: особливості та основні відмінності. Актуальні питання реформування правової системи: зб. матеріалів ХХ Міжнар. наук.-практ. конф., Луцьк, 15-16 вересня 2023 р. / Уклад.Джурак Л.М. – Луцьк: «Завжди Поруч», 2023. С. 170- 171. URL: https://www.law.vnu.e du.ua/_files/ugd/65dd1 8_60509ccf1e3b4d97bd 44d7f13ecf596e.pdf
- Хлистік М.А. Поняття медіабельності земельних спорів. ІІ Міжнародна науковопрактична конференція Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського до 105-ї річниці від заснування університету : матеріали Міжнародної науковопрактичної конференції, 17–18 жовтня 2023 р., м. Київ. – Львів – Торунь : Liha-Pres, 2023. С.110-113. DOI: https://doi.org/10.3605 9/978-966-397-355-5- 28
- Хлистік М.А. Роль медіації у врегулюванні транскордонних сімейних спорів. Проблеми забезпечення прав і свобод людини : зб. матеріалів Х Міжнар. наук.- практ. конф. (Луцьк, 8 груд. 2023 р.) / уклад. Л. М. Джурак. – Луцьк : Вежа-Друк, 2023. С. 139-140. 1електрон. опт. диск (CD-ROM). – Об’єм даних 2,33 Мб. ISBN 978-966-940- 531-9. URL: https://www.law.vnu.e du.ua/_files/ugd/65dd1 8_9ef67be0d41742f392 542901d0bdf492.pdf? index=true
- Хлистік М.А. Медіація як спосіб врегулювання публічно-правових спорів у сфері земельних відносин. Закарпатські правові читання. Сталий розвиток та інституційна спроможність в умовах війни: національний та міжнародно-правовий аспекти: Матеріали ХVI міжнародної науково-практичної конференції, м. Ужгород, 26–27 квітня 2024 р. Львів – Торунь : Liha-Pres, 2024. С. 360-363. DOI: https://doi.org/10.3605 9/978-966-397-377-7- 98
- Хлистік М.А. Особливості надання соціальних послуг в умовах воєнного стану. Соціальнопсихологічна допомога і соціальна робота: виклики сучасності : матеріали V Всеукр. наук.-практ. конф. (м. Луцьк, 18–19 квітня 2024 р.). Луцьк: відділ іміджу та промоції ЛНТУ, 2024. С. 87-91. URL: https://drive.google.co m/file/d/1jKhoUzi3Jw3 nH2p17X7U0lRVgLZ2p 7Xj/view
- Хлистік М.А. Особливості правового регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану. Два роки війни: наслідки та перспективи: тези доповідей учасників Всеукраїнської онлайн конференції (м. Київ, 15 травня 2024 р.). [Електронне наукове видання]. За заг. ред. Алюшиної Н., Панчишина Р. Київ: БФ «Науковці та освітни для ЗСУ», 2024. С. 218-220. URL: https://naukarmy.org.u a/vseukrayinskakonferencziya-dvaroky-vijny-naslidky-taperspektyvy/ збірнику присвоєно: DOI 10.5281/zenodo.121884 32
- Хлистік М.А. Земельно-технічна експертиза та її роль у вирішенні земельних спорів. Державотворчі процеси в Україні: реалії сьогодення: Тези доповідей за матеріал. I Міжнародної наук.- практ. конф. (м. Луцьк, 17 травня 2024 року) / відп. ред. В.В. Аніщук, А. М. Земко. Луцьк: ІВВ ЛНТУ, 2024. С. 88-91.
- Хлистік М.А. Примирення сторін спору шляхом медіації під час судового процесу. Європейські орієнтири розвитку України: науковопрактичний вимір в умовах воєнних викликів: матеріали Міжнар.наук.-практ. конф. (Одеса, 26 квітня 2024 р.) / за заг. ред. С. В. Ківалова. – Одеса : Фенікс, 2024. С. 291- 293. URL: https://hdl.handle.net/ 11300/28085
- Хлистік М.А. Поняття медіації як альтернативного способу вирішення спорів. Актуальні питання реформування правової системи: зб. матеріалів XХІ Міжнар. наук.-практ. конф., Луцьк, 13-14 вересня 2024 р. / Уклад. Джурак Л. М. – Луцьк : Вежа-Друк, 2024. С. 143-145. URL: rb.gy/lwz3mr

Бурлака Ольга Анатоліївна
викладач кафедри права та економіко- фінансової безпеки
Наукові інтереси: антикорупційний аудит

Зимоніна Маргарита Миколаївна
викладач кафедри права та економіко- фінансової безпеки
Наукові інтереси: новації бухгалтерського обліку, облік в зарубіжних країнах, міжнародні стандарти бухгалтерського обліку
Навчальні дисципліни: Бухгалтерський облік та аудит; Казначейська справа; Бухгалтерський облік в зарубіжних країнах.
Останні наукові праці:
Фахові видання:
- Вітовщик Т.С., Зимоніна М.М.Теоретичні основи здійснення казначейського контролю в сучасних умовах. Ефективна економіка. 2024. №3. URL: https://doi.org/10.32702/2307-2105.2024.3.62
Матеріали конференцій:
- Зимоніна М. М., Воробець М. М. Стандарси бухгалтерського обліку в Великобританії. Сучасні тенденції розвитку економіки, менеджменту, обліку та фінансів: виклики та можливості: матеріали Міжнар. Наук.-практ. конф. м. Кременчук. 11 лютого 2025 р., Кременчук, 2025. С. 28-30.

Корзик Світлана Євгеніївна
викладач кафедри права та економіко- фінансової безпеки Наукові інтереси: фінансово-економічна безпека держави та підприємства, міграційні та рееміграційні процеси, недержавне соціальне страхування, організовані інвестиційні ринки
Навчальні дисципліни: Контроль і ревізія
Останні наукові праці:
Фахові видання:
- Вітовщик Т.С., Корзик С.Є. Шляхи забезпечення рееміграції в Україні. Ефективна економіка. 2024. № 2. URL: https://doi.org/10/32702/2307-2105.2.56 (фахова публікація)
- Діденко Є. В. Корзик С.Є. Підвищення економічної безпеки України шляхом мобілізації коштів мігрантів та української діаспори. Ефективна економіка. 2025. Подана до друку (фахова публікація)
Матеріали конференцій:
1. Корзик С.Є., Фещук Ю.В. Удосконалення економічного аналізу інвестування коштів мігрантів і діаспори в країну походження. Перспективи розвитку обліку, аналізу та аудиту в контексті євроінтеграції. Тези доп. ХІІ Міжнародна науково-практична конференція, м. Одеса. 23 травня 2024 р. Одеса, 2024 р.

Недопад Григорій Вікторович
Доктор філософії(спец. «Фінанси, банківська справа та страхування), доцент кафедри права та економіко-фінансової безпеки
Наукові інтереси: бюджетування органів територіального управління, ефективність бюджетного процесу, фінанси в умовах децентралізації, бюджетна ефективність територій.
Навчальні дисципліни:
Останні наукові праці:
Фахові видання:
Матеріали конференцій:

Завидовська-Марчук Оксана Григорівна
заслужений юрист України, старший викладач кафедри права та економіко-фінансової безпеки
Наукові інтереси: цивільне право; цивільний процес

Панкевич Іван Миронович
доктор юридичних наук, професор
Наукові інтереси: Конституційне право, виборче право, виборчі системи, права людини, права біженців та шукачів притулку, інтереси національної безпеки.
Навчальні дисципліни: Основи права Європейського Союзу,Державне(конституційне) право зарубіжних країн; Конституційне право України.
Останні наукові праці:
Фахові видання:
- Military conflict in Ukraine: Ukraine’s and world’s challenges, 2020, Balkan Social Science Review, Vol. 16, p. 197–213, DOI: 10.46763/BSSR2016197p. – Scopus.
- Constitutionalism and participative democracy on electoral mass-market, 2020, Juridical Tribune-Tribuna Juridica, Vol. 10, iss. spec., 73–89, ISSN: 2247-7195,https://ideas.repec.org/a/asr/journl/v10y2020ispecialissuep73-89.html, – Scopus.
- Voting methods: Challenges, modern tendencies and experience globally, 2021, Journal of Legal, Ethical and Regulatory Issues, Vol. 24, sp. iss. 1, 1–9, https://www.abacademies.org/special-issues/volume-24-special-issue-1-title-business-ethics-and-regulatory-compliance.html – (Business Ethics and Regulatory Compliance), – Scopus.
- Воєнні репарації: польський досвід та українські перспективи // Науковий журнал Університету Альфреда Нобеля. Серія право, 2024, № 8(1), 2024. С. 104-112.
- Представницька природа Верховної Ради України і її потенціал у контексті підвищення ефективності національного парламенту // Наукові перспективи, № 12(54) 2024. – С. 1255-1266.
Матеріали конференцій:
- Pankevych I., Prawo własności w Konstytucji Ukrainy oraz jego gwarancje i ograniczenia // Konstytucyjne prawo własności – sposoby naruszenia i środki ochrony/Constitutional Right to Property. Methods of Violation and Means of Protection monograph / Stępień-Załucka B. (ed.), C.H.Beck, Warszawa, 2020. – 435 s. – S. 55-69.
- Pankevych I., The Activities of the Mass Media and the Problem of Human Rights Limitations: Experience of Ukraine and Other European Countries // Wyzwania dla europejskiego systemu ochrony praw człowieka u progu trzeciej dekady XXI wieku / red. nauk. J. Jaskiernia, K. Spryszak. T. 2, Toruń 2021: Wydaw. Adam Marszałek. – S. 829- 835.
- Slovska I., Pankevych I. Budgetary decentralization in the Ukrainian local selfgovernment // Bisztyga A., Pankevych I. (red.). Wybrane zagadnienia prawa samorządu terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej i Ukrainy. Wydawnictwo Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zielona Góra 2021, S. 139-153.
- Pankevych I., Slovska I. Kwestia równości płci w systemie samorządu lokalnego na Ukrainie // Bisztyga A., Pankevych I. (red.). Wybrane zagadnienia prawa samorządu terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej i Ukrainy. Wydawnictwo Uniwersytetu Zielonogórskiego, Zielona Góra 2021, S. 193-204.
- Pankevych I., Eurointegracyjne doświadczenie państw Europy Środkowo- Wschodniej – inspiracja dla Ukrainy, 2023 // Poznanie a výklad práva. Otázky metodológie, 2023, (red.) Daniela Lengyelová , Bratislava: Slovenská akadémia vied. – S. 287-296.
- Pankevych I. Free Legal aid in Ukraine // Free Legal Aid – an International and Comparative Law Approach, eds. M. Grzybowski, B. Przywora, A. Syryt, Peter Lang: Berlin 2024. – P. 161-172.
- Pankevych I., Kuchyk O. The European Dimension of the Ukrainian Constitution // A. Bisztyga (ed.) Acta Iuridica Lebusana, vol. 31, Zielona Góra 2024. – P. 93-108.
Вступ до правової політології: навч. посібник / І. Бойко, М. Бризіцький, І. Панкевич; за ред. д.ю.н., проф. В. М. Бурдіна, д.ю.н., проф. В. М. Косовича, д.ю.н., проф. П. М. Рабіновича, к.ю.н., доц. В. О. Семківа. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2021. – 520 с. ISBN: 978-617-10-0625-6

Рубльов Вячеслав Володимирович
кандидат економічних наук, доцент кафедри права та економіко-фінансової безпеки
Наукові інтереси: фінанси комунальних підприємств, організаційно-економічні механізми формування лідерства в комунальних підприємствах, основи забезпечення і відновлення комунальних підприємств
Навчальні дисципліни: Бюджетна система.
Останні наукові праці:
Фахові видання:
- Ліпич Л.Г., Кушнір М.А.,Рубльов В.В., Хілуха О.А. Прийняття управлінських рішень у публічному менеджменті. Академічні візії. Випуск 8-9.2022. С.100 -108. URL: http://dx.doi.org/10.5281/zenodo.7090051
2.Ліпич Л.Г., Рубльов В.В., Хілуха О.А., Кушнір М.А. Шляхи розвитку антикорупційної політики в Україні крізь призьму науки публічного менеджменту. Наукові записки Львівського університету бізнесу та права. Серія економічна. Серія юридична. Випуск 34/2022 . С.153-156. URL: http://dx.doi.org/10.5281/zenodo.70899073
- Ліпич Л.Г., Хілуха О.А., Кушнір М.А., Рубльов В.В.Конфлікт інтересів у публічному менеджменті: поняття та шляхи подолання. Наукові записки Львівського університету бізнесу та права. Серія економічна. Серія юридична. Випуск 32/2021 . С.153-156. URL: http://dx.doi.org/10.5281/zenodo.7089905