
Відбувся міжвузівський науково-практичний семінар «Актуальні проблеми теорії, методології та практики соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності»
13 травня 2025 року на базі кафедри документознавства та інформаційної діяльності ЗВО «Академія рекреаційних технологій і права» в рамках Днів науки відбувся міжвузівський науково-практичний семінар «Актуальні проблеми теорії, методології та практики соціальних комунікацій, документознавства та інформаційної діяльності». Захід зібрав здобувачів освіти та викладачів із кількох закладів Волинської області, об’єднавши зусилля задля обговорення викликів і перспектив у сфері інформаційної діяльності.
Із вступним словом виступила виконувачка обов’язків завідувача кафедри документознавства та інформаційної діяльності, старший викладач Людмила Тарасюк, яка передала вітання від ректорки академії Людмили СТАСЮК, окреслила напрями розвитку документознавства як галузі, що зазнає стрімкої трансформації під впливом новітніх технологій.
У заході взяли участь представники чотирьох закладів освіти:
• ЗВО «Академія рекреаційних технологій і права»;
• Луцький фаховий коледж рекреаційних технологій і права;
• КЗВО «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради;
• Володимирський педагогічний фаховий коледж імені Агатангела Кримського.
У рамках доповідей були порушені теми, що відображають сучасні наукові тренди. Назар Кульчиковський представив «Візуальну комунікацію в документознавстві Актуальні аспекти інформаційної та рекламної діяльності в період війни розкрив Олександр Шевчук у доповіді «Особливості комунікативних технологій української реклами в період військового стану», тоді як Оксана Савчук порушила важливу освітню проблему – «Комікс як засіб розвитку медіаграмотності здобувачів початкової освіти».
Не менш змістовними були виступи учасників із педагогічних коледжів. Анна Степанюк представила соціальну ініціативу в межах теми «Активна молодь – сильні громади», Валерія Нища порушила правові аспекти у доповіді «Юридичний документ як сучасний носій правової інформації», а Софія Оксенюк розкрила значення командної роботи через тему «Тімбілдинг як інструмент покращення командної роботи організації». У своїй доповіді Олег Костюк із перспективною темою «Технології штучного інтелекту в документознавстві».
Після обговорення доповідей та обміну думками, учасники дійшли спільної думки: інтеграція теоретичних знань із практичними навичками, цифрові інновації, розвиток критичного мислення та інформаційної культури – це ключ до формування сучасного фахівця у сфері соціальних комунікацій і документознавства.
Кафедра документознавства та інформаційної діяльності висловлює щиру подяку організаторам, доповідачам та учасникам заходу за високий рівень підготовки, наукову активність і внесок у розвиток сучасної інформаційної науки.