skip to Main Content
Захист прав і свобод людини: правові засади та проблеми реалізації

Захист прав і свобод людини: правові засади та проблеми реалізації

 

5 жовтня 2023 року в Академії рекреаційних технологій і права пройшов круглий стіл на тему: «Захист прав і свобод людини: правові засади та проблеми реалізації». Напередодні професійного свята – Дня юриста у стінах Академії зібрались представники різних сфер юридичної діяльності, щоб обговорити нагальні проблеми забезпечення конституційних гарантій прав і свобод людини, визначення можливих і пріоритетних заходів, спрямованих на покращення практичної їх реалізації у сучасних умовах.

Обговорення та дискусії відбувались навколо наступних питань:

  1. Нормативне забезпечення у галузі захисту прав і свобод людини.
  2. Гармонізація національного законодавства та законодавства ЄС на шляху євроінтеграційного процесу з питань захисту прав і свобод людини.
  3. Захист прав і свобод людини судом: сучасний стан, проблеми та перспективи.
  4. Проблеми правового забезпечення соціальних та економічних прав громадян в умовах війни.
  5. Омбудсмен: досвід, практика та діяльність.
  6. Обговорення освітніх програм кафедри права та економіко-фінансової безпеки.

У засіданні круглого столу взяли участь: адвокат, голова ради адвокатів Волинської області РУДЕНКО ГАЛИНА АНДРІЇВНА, суддя-спікер Луцького міськрайонного суду Волинської області ПОДЗІРОВ АНДРІЙ ОЛЕГОВИЧ, адвокат, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області ЄЛОВ ВІТАЛІЙ АНДРІЙОВИЧ, заступник начальника управління поліції–начальник слідчого відділу Луцького РУП ГУНП НАЙДИЧ АРКАДІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ, адвокат, к.ю.н., доцент, заступник декана з виховної роботи юридичного факультету Волинського національного університету імені Лесі Українки КОНДРАТІШИНА ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА, к.ю.н., доцент кафедри права Луцького національного технічного університету ЗИЦИК СЕРГІЙ ГРИГОРОВИЧ, адвокат, прокурор у відставці МАНЗІЙ ПАВЛО ПАВЛОВИЧ, співзасновник ГО «Ветерани судових органів Волинської області», суддя у відставці, старший викладач кафедри права та економіко-фінансової безпеки Академії ЗАВИДОВСЬКА-МАРЧУК ОКСАНА ГРИГОРІВНА.

З вітальним словом до присутніх звернулась ректор Академії, к.п.н., доцент, депутат обласної ради Людмила Стасюк, яка побажала учасникам заходу плідної та ефективної роботи, привітала усіх присутніх з професійним святом та підкреслила важливість професії юриста у становленні та розвитку правової держави.

Галина Руденко звернула увагу присутніх на наявності досить високого та належного рівня нормативного закріплення широкого кола прав громадян України та особливій ролі адвоката у механізмі захисту прав і законних інтересів громадян.

Віталій Єлов зробив невеличкий екскурс в історію започаткування святкування професійного свята юристів в Україні, а також розповів про основні напрямки діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та його повноваження у сфері захисту прав громадян.

Аркадій Найдич окреслив основні напрямки роботи поліції у сфері захисту прав громадян, розказав про нововведення та удосконалення діяльності Луцького районного управління поліції, поділився досвідом роботи своїх підлеглих з неповнолітніми правопорушниками та труднощами, з якими вони стикаються під час виконання своїх службових обов’язків, зокрема, звернув увагу на наявності певних прогалин у законодавстві щодо належного забезпечення участі захисника у проведенні слідчих дій щодо неповнолітнього. Зокрема, на його думку, є потреба у внесенні змін до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола суб’єктів права на безоплатну вторинну правничу допомогу у виді захисту.

Вікторія Кондратішина поділилась досвідом здійснення захисту у кримінальних провадженнях, акцентувала увагу на існуючих проблемах у питаннях строків дії ухвали суду про тримання під вартою при обранні цього запобіжного заходу та неоднозначне трактування статті 197 КПК України. Як представниця адвокатської спільноти, також порушила питання про актуальність захисту прав самих адвокатів у випадках зловживання своїми правами їхніми підзахисними.

Андрій Подзіров на прикладі діяльності Луцького міськрайонного суду описав механізми реалізації конституційного права на судовий захист та можливі шляхи їх вдосконалення.

Особливий інтерес та жваву дискусію серед учасників заходу викликало обговорення застосування мирних процедур врегулювання спорів (медіації, врегулювання спору за участю судді, реалізації угод про примирення в кримінальних провадженнях та ін). Оксана Завидовська-Марчук поділилась власним досвідом участі як судді у міжнародному українсько-американському проєкті, спрямованому на вдосконалення вирішення спорів у судах, у тому числі шляхом мирного врегулювання. І суддя у відставці Оксана Завидовська-Марчук, і діючий суддя Андрій Подзіров, враховуючи власний досвід професійної діяльності, запевнили, що для окремих категорій цивільних справ (сімейних, спадкових тощо) ефективним способом вирішення є застосування саме примирних процедур.

Сергій Зицик розповів про особливості антикорупційного законодавства та правовий захист інтересів викривачів корупції.

Павло Манзій звернув увагу на випадки явно необґрунтованого апеляційного оскарження рішень судів у публічно-правових спорах, що потребує, на його думку, внесення змін у законодавство та запровадження відповідальності суб’єктів владних повноважень за такі дії.

Захід проходив у формі вільного спілкування та обговорення проблем, які хвилювали учасників круглого столу, кожен міг висловити свою думку та бачення з тих чи інших питань. До дискусій також долучались модератор заходу к.і.н., доцент, доцент кафедри права та економіко-фінансової безпеки Роман Сухацький, старший викладач кафедри права та економіко-фінансової безпеки Мирослава Хлистік, викладач кафедри права та економіко-фінансової безпеки Юрій Скрипюк, в.о. завідувача відділу з навчально-виховної та наукової роботи Людмила Тарасюк, старший викладач кафедри документознавства та інформаційної діяльності Леся Герасимюк, викладачі та студенти Академії рекреаційних технологій і права та Луцького фахового коледжу рекреаційних технологій і права.

Пропозиції та зауваження учасників круглого столу будуть враховані для удосконалення освітніх програм та покращення підготовки майбутніх фахівців у галузі права.

На завершення зустрічі д.ю.н., завідувач кафедри права те економіко-фінансової безпеки Академії Олександр Стасюк подякував усім присутнім за участь у круглому столі та проявлений інтерес до проблем захисту прав та свобод людини, підкреслив важливість таких заходів та висловив надію на продовження зустрічей подібного формату для обговорення нагальних проблем у сфері права та напрямків подальшої співпраці. 

Віримо у Перемогу! Віримо у ЗСУ!

Слава Україні!

 

Адреса: 43023, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Карбишева, 2
Телефони: (0332)28-04-28, (0332)28-01-97
Мобільні: 099-447-07-28, 067-925-82-35
Email: academrtp@gmail.com

Оплата
Оплата
Повна назва: ПРИВАТНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «АКАДЕМІЯ РЕКРЕАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ І ПРАВА»
Скорочена назва: ПВНЗ АРТіП
Юридична адреса: 43023, Волинська обл.,м.Луцьк ,вул.Карбишева ,2
Фактична адреса: 43023, Волинська обл.,м.Луцьк ,вул.Карбишева ,2
РЕКВІЗИТИ:
ЄДРПОУ: 39246025
Р/Р –UA213034400000026001055501524 , ПАТ КБ ПриватБанк
МФО - 303440
Зворотній зв'язок
Зворотній зв'язок
Back To Top